www.st-alexander.opoka.org

Idź do treściТаїнство хрещення

"Святе хрещення є основою всього християнського життя, дверима духовного життя і дверима, які відчиняють доступ до інших таїнств. Через Хрещення ми звільняємося від гріха і відроджуємося як діти Божі, стаємо членами Христа і, вщеплені в Церкву, стаємо учасниками її місії. Хрещення є таїнством відродження через воду у слові".

Таїнство Хрещення в нашій парафії традиційно звершується щосуботи кожної години, починаючи від 10.00.

Щоб охрестити дитину в нашій парафії необхідно:

1. Батькам дитини потрібно хоча б за тиждень перед датою хрещення особисто звернутись з цим проханням до сакристії або безпосередньо до священиків.

2. Принаймні один з батьків повинен бути католиком.

3. Надати свідоцтво про народження дитини та акт церковного шлюбу батьків.

4. У випадку хрещення дитини з-поза нашої парафії необхідно мати дозвіл з парафії за місцем проживання батьків.

5. Знайти хресних батьків (принаймні один з них обов'язково повинен бути католиком). Хресними батьками можуть бути особи достатньо зрілі, до виконання цієї функції, котрі мають не менше 16 років і прийняли таїнство миропомазання.

6. Перед хрещенням батьки та хресні, при можливості, мають приступити до таїнства покаяння (сповіді).

7. Перед хрещенням хресні батьки (католицька сторона) приносять свідоцтво з парафії свого місця проживання, яке засвідчує, що вони є практикуючими католиками (особи, котрі співживуть лише у цивільному шлюбі, не можуть бути хресними батьками).

Хрещення є вщепленням дитини до спільноти Церкви і повинен бути днем радості для цілої родини. Найкращим даром для дитини є молитва батьків і близьких.

Для повного літургійного пережиття Таїнства Хрещення, батькам необхідно мати свічку для хрещення і біле полотно (крижмо).

 


Таїнство Миропомазання

"Миропомазання завершує благодать Хрещення; воно є таїнством, яке дає Духа Святого, щоб глибше вкоренити нас у Божому синівстві, міцніше поєднати з Христом, зміцнити наш зв'язок із Церквою, більше залучити нас до її місії і допомогти у свідченні про християнську віру словом, яке супроводять діла".

1. Якщо хтось не пройшов підготовку до святої сповіді і до повної участі в Євхаристії (першого Причастя), спочатку треба взяти участь у зустрічах, які готують до прийняття цих таїнств. Тільки потім можна підготуватися до Миропомазання (звернутися до отця-Настоятеля),

2. Якщо хтось вже приступає до святих таїнств, необхідно чекати оголошення про початок підготовки до прийняття таїнства Миропомазання.

3. До цього таїнства можуть приступити особи яким виповнилось 15 років, вони охрещені в римо-католицькому обряді, і належать до нашої парафії.

4. Це таїнство необхідне, щоб отримати дари Святого Духа, та  для тих хто має намір укласти шлюб або стати хресними батьками.

В нашій парафії катехеза відбувається раз на тиждень. Запис починається у вересні. Звертатись до сакристії.

 


Таїнство Покаяння і Примирення

"Господь Ісус Христос, лікар душ наших і тіл, Той, що відпустив гріхи розслабленому і повернув йому здоров'я тіла, бажав, щоб Його Церква силою Святого Духа продовжувала Його діло оздоровлення і спасіння також стосовно своїх власних членів".

До цього таїнства в нашій парафії можуть приступити всі католики, які прийняли Перше Причастя.

Сповідатись можна щодня до і під час кожної Святої Меси. Церква заохочує до систематичної сповіді, особливо коли маємо тягар важких гріхів.

Заохочуємо інформувати про старших осіб і хворих, які перебувають вдома, щоб священики могли відвідати їх з таїнствами для хворих.

До першої в житті святої сповіді (таїнства Покаяння) треба добре підготуватися.

 

Приготування до Сповіді:

П’ять умов таїнства Покаяння

1. Іспит совісті.

2. Жаль за гріхи.

3. Тверде рішення більше не грішити.

4. Щира сповідь.

5. Відшкодування за гріхи Богу і ближньому.

Розпочинають приготування діти у віці 7-8 років (другий клас), але також є група старших дітей та дорослих. Раз на тиждень відбувається катехеза. Запис починається у вересні. Звертатись до сакристії.

 


Таїнство Єлеопомазання

"Таїнство Єлеопомазанпя хворих має на меті вділити християнинові особливу благодать, коли він має труднощі, пов'язані зі станом важкої хвороби або зі старістю".

Особливої Божої допомоги потребує людина під час важкої хвороби, а також в небезпеці смерті. Запрошуючи священика для цього таїнства, потрібно приготувати стіл накритий білою скатертиною, хрест та свічку. Повідомляти про хворих можна в сакристії храму або в парафіяльній канцелярії. Відвідування хворих відбувається за індивідуальною домовленістю зі священиками.

Таїнство можна прийняти ще раз, якщо хвора особа по одужанню знову захворіє, і є загроза життю. Заохочується прийняття цього таїнства теж перед важкою операцією.

Таїнство уділяється хворим, які просили про це таїнство. Не можна його давати, якщо людина має важкий гріх.

У випадку загрози життю уділяється не тільки таїнство, а і Причастя для дороги у вічне життя.

Маємо пам'ятати також про те, що, таїнство не тільки зміцнює душу і тіло, а також дарує нам гріхи, якщо хворий не міг отримати відпущення через таїнство сповіді.

Заохочуємо до цього таїнства. В звичайних ситуаціях єлеопомазання має право уділити священик з парафії до якої належить дана особа, але в ситуації, яка загрожує життю то кожен священик.

 


Таїнство Подружжя

«Подружній союз, у якому чоловік і жінка встановлюють спільноту на все життя, спрямований своїм природним характером для добра подружжя і для народжування і виховання дітей: цей союз між охрещеними був піднятий Христом Господом до гідності таїнства».

Щоб укласти подружній зв’язок в нашій парафії необхідно:

1. Бути Римо-католиком (принаймні одна сторона).

2. Хоча б одна сторона майбутнього подружжя повинна бути територіальним парафіянином храму св. Олександра (тобто проживати на території нашої парафії – Шевченківський, Печерський, Подільський райони міста Київ).

3. Мати вік не менше 18 років.

4. Не мати перешкод для укладення подружнього зв’язку.

5. Повідомити в парафіяльну канцелярію або в сакристії про своє бажання укласти подружній зв'язок не пізніше ніж за півроку до планованого одруження.

6. Пройти передшлюбну підготовку: 15 зустрічей з душпастирем.

7. Необхідні документи:

- Ксерокопія паспорта (усі заповнені сторінки);

- Церковне свідоцтво про хрещення (дійсне 6 місяців з дня видачі);

- Церковне свідоцтво про таїнство конфірмації (якщо така інформація відсутня у свідоцтві про хрещення);

- Свідоцтво про закінчення курсу катехізації для наречених;

- Документ про Реєстрацію Актів Цивільного Стану (можна подавати під час врегулювань всіх передшлюбних формальностей)

- інші документи за вказівкою душпастиря.

 

За всіма питаннями звертатись до о. Віталія Квапіша. (т. 063 19 30 519)


Похорон

Церковний похорон - це благословення тіла померлого християнина, поєднане з процесією. Поховати померлого - одна із справ милосердя щодо тіла. Християни шанують тіла померлих, тому вірять, що вони колись воскреснуть. Саме тому Церква запровадила урочистий обряд поховання.

Християнський урочистий похорон уділяється вірним християнам, які відійшли до вічності у стані Божої Благодаті, яка до спасіння є необхідна. Тобто, перед смертю померлий був у сповіді, прийняв Причастя, був живим членом Церковної Спільноти, брав активну участь у житті парафії, підтримував її духовно і матеріально, в неділі і свята був на Святій Месі.

Похоронний обряд здійснюється у разі, якщо людина була охрещена в Католицькій Церкві. Якщо похорон відбувається в домі, просимо приготувати стіл накритий білою скатертиною, на ньому поставити хрест або ікону і освячену воду. Можна також приготувати землю в мішечку для благословення.

Також після похорону належить запевнити померлим постійну молитовну допомогу, довіряти їх Божому Милосердю: замовляючи Святу Месу в намірі померлого на 30 день після смерті, в річницю смерті, в спільних Месах за померлих у листопаді, а також замовляючи Святу Месу Григоріанську.

З будь-яких інших питань просимо звертатися до парафіяльної канцелярії.
Вул. Костьольна, 17,  01001 Київ; st.alexander.kiev@gmail.com

Powrót do treści | Wróć do menu głównego