ХXXI неділя звичайна – 31 жовтня 2021 р.

Дорогі брати і сестри!  Сьогодні – V неділя місяця, тому пожертви, складені під час усіх св. Мес, скеровуються на підтримку Дієцезіальної Курії нашої Київсько-Житомирської Дієцезії.

Завтра, в понеділок 1 листопада – УРОЧИСТІСТЬ УСІХ СВЯТИХ. Св. Меси цього дня відправлятимуться за розкладом: о 730, 1000, 1300 та о 1800.

У вівторок, 2 листопада, Спомин Усіх Померлих Вірних День Задушний»). В нашому Соборі св. Меси відбуватимуться як в будній день: 730, 900 і 1800.

Крім того, о 1200 на католицькій частині Байкового Цвинтаря Й. Е. Єпископ Олександр Язловецький відправить центральну св. Месу з процесією по цвинтарю. Усіх щиро запрошуємо долучитись до спільного молитовного вшанування наших померлих!

Загальний розклад листопадових заупокійних св. Мес на цвинтарях Києва та Київської області розміщено на інформаційних стендах при вході до храму.

Сьогодні ще є можливість принести до сакристії картки з іменами наших померлих, за котрих впродовж усього листопаду о 1800 буде відправлятись св. Меса.

Цього року, так само, як і минулого, з огляду на епідеміологічну ситуацію, згідно з Декретом Апостольської Пенітенціарії, повний відпуст за померлих можна буде отримати впродовж усього листопада (а не тільки в октаві Всіх Святих). Це означає, що повний відпуст для тих, хто відвідає цвинтар і помолиться за померлих, котрий досі можна було отримати тільки в період від 1-го до 8-го листопада, цьогоріч діятиме до кінця місяця.

Так само повний відпуст 2 листопада, встановлений з нагоди Спомину Усіх Померлих Вірних, що його можуть отримати ті, котрі побожно відвідають храм чи каплицю й відмовлять там «Отче наш» і «Вірую в Бога», можна отримати в будь-який інший день листопада, обраний самими вірними.

Крім того, люди старшого віку, а також хворі й усі ті, які з поважних причин не можуть полишати домівки, можуть отримати повний відпуст за умови, що духовно доєднаються до усіх інших вірних, відкинуть усяку прив’язаність до будь-якого гріха та матимуть твердий намір якнайшвидше виконати три інші умови (сповідь, Св. Причастя, молитва в намірах Святішого Отця). Для цього вони мають перед образом Господа Ісуса або Пресвятої Діви Марії відмовити молитву за померлих (наприклад, «Утреню» і «Вечірню» Літургії Годин за померлих, Розарій, Коронку до Божого Милосердя, інші молитви за померлих).

В Літургії Церкви на цьому тижні згадуємо:

4 листопада, в четвер – обов’язковий спомин св. Карла Борромея, єпископа – особливого покровителя під час епідемій.

На цей тиждень припадають дні нашого духовного відновлення: перші четвер, п’ятниця і субота місяця. В ці дні після вечірньої св. Меси відбуватиметься виставлення Пресвятих Дарів та відповідні молебні: в четвер – про покликання до священства і чернечого життя, в п’ятницю – до Пресвятого Серця Ісуса, в суботу – винагородження Непорочному Серцю Пресвятої Діви Марії. До таїнства сповіді можна приступити під час кожної св. Меси.

Нагадуємо про дотримання санітарних норм, обов’язкових в нашому храмі. Дуже просимо використовувати маски та зберігати соціальну дистанцію!

Наміри Святішого Отця для апостольства молитви на листопад

Молімося, щоб люди, які страждають на депресію та вигоряння, повсюди знаходили підтримку та світло, що відкриває їх на життя.

Нехай добрий і милосердний Господь береже Вас та Ваші родини!

Ми ж, священики київської Кафедральної парафії св. Олександра, щоденно пам’ятаємо про Вас у наших молитвах.