Урочистість Пресвятої Богородиці Марії – 1 січня 2023 р.

Дорогі брати і сестри! Дорогі парафіяни! З Божою допомогою ми розпочали Новий 2023 рік. Усі ми з певним острахом дивимось сьогодні в майбутнє, але водночас бажаємо собі та одне одному, щоб цей рік став часом благословенним, часом повернення до нормального і мирного життя, котрого усі ми так прагнемо! Саме цього ми вам всім бажаємо, молимося за усіх вас до милосердного Бога і просимо Його про рясні благодаті для кожного з вас!

Сьогодні, в перший день Нового року ми відзначаємо Урочистість Пресвятої Богородиці та Всесвітній День миру. Після кожної св. Меси відмовимо спеціальну молитву про мир, в першу чергу – про дар Перемоги і миру для України. Також сьогодні можна отримати повний відпуст (за звичайних умов) за участь у публічному співі гімну Veni Creator Spiritus.

                                           В Літургії Церкви на цьому тижні згадуємо:                        

2 січня, в понеділок – спомин свв. Василя Великого та Григорія з Назіанзу, єпископів і Вчителів Церкви;

6 січня, в п’ятницю Урочистість Богоявлення – Трьох Царів.
Цього дня св. Меси відправлятимуться о 730, 1000, 1300 та 1800.

Згідно з традицією, на Богоявлення ми освячуємо крейду, кадило і золото. Освячене в цей день золото ми приносимо як пожертву на Церкву. Якщо хтось прагне скласти в пожертву золото для позолоти літургічного посуду нашої парафії, то просимо приносити його до сакристії та передавати комусь зі священиків. Крейдою пишемо на дверях наших домів латинські літери С + М + В 2023. Це – перші літери латинських слів: «Christus Mansionem Benedicat» – «Нехай Христос благословить цей дім».

На цей тиждень також припадають перші четвер і п’ятниця місяця. Після вечірніх св. Меси відбудеться виставлення Пресвятих Дарів та молебні, відповідно, про нові покликання до священства та чернечого життя та на честь Пресвятого Серця Ісуса. Щиро запрошуємо на спільну молитву!

На наступну неділю припадає Свято Хрещення Господнього. Згідно з традицією, в цей день освячуємо воду та згадуємо наше власне хрещення.

Після Урочистості Богоявлення (тобто, після 6 січня) в нашій парафії розпочнуться душпастирські відвідини з «колядою». Записатись на «коляду» можна вже зараз у сакристії. При цьому просимо надати докладну адресу і номер телефону.

Наміри Святішого Отця для апостольства молитви на січень 2023 року

Молімося щоб форматори були надійними свідками, навчали братерської любові, а не суперництва, та особливо допомагали найбільш вразливій молоді.

Нехай добрий і милосердний Господь береже Вас та Ваші родини!

Ми ж, священики київської Кафедральної парафії св. Олександра, щоденно пам’ятаємо про Вас у наших молитвах.