V Неділя Великого Посту – 3 квітня 2022 р.

Дорогі брати і сестри! Сьогодні ми проживаємо вже V Неділю Великого Посту, котра також має назву «Judica» («Судна»). У 43-му Псалмі читаємо: «Суди мене, Боже, і розсуди тяжбу мою з народом недобрим. Від людини лукавої і злої визволи мене. Бо Ти — Бог сили моєї» (Пс. 43:1-2). В цьому році, коли час Великого Посту нерозривно пов’язаний для усіх нас з випробуванням Війною, ці слова набувають особливого звучання!

В наших храмах вже завішено (аж до Літургії Великої П’ятниці) усі хрести. Таким чином Церква прагне зосередити наші помисли та збудити тугу за Великодньою Неділею.

Оскільки надалі існують значні ускладнення з пересуванням містом та з відвідуванням св. Меси в храмах, заохочуємо Вас долучатись до молитви Церкви за допомогою наших католицьких медіа-ресурсів (як у телевізійній мережі, так і в мережі Інтернет). Зокрема, в нашому Соборі св. Меси відбуваються за таким розкладом:

з понеділка по суботу включно – о 900 та о 1800
(з трансляцією на каналі і веб-сторінці «Телебачення Віковічного Слова» – EWTN)

в неділі – о 1000, 1230 та 1400
св. Меси о 1000 та 1230 транслюються на каналі та веб-сторінці «Телебачення Віковічного Слова» (EWTN).

Під час Великого Посту в нашому Кафедральному Соборі також відбуваються Великопісні (покутні) Богослужіння:

в будні дні: після св. Мес о 900Хресна Дорога;
о 1700 – Виставлення Пресвятих Дарів, «Гіркі Жалі», молитва св. Розарію;
після св. Меси о 1800Хресна Дорога;
в неділі Великого Посту після усіх св. Мес – молебень «Гіркі Жалі».

На цей тиждень припадає І четвер місяця, і в цей день під час Виставлення Пресвятих Дарів перед вечірньою св. Месою (тобто, о 1700) відбудеться молебень про нові покликання до священицького і чернечого життя.

Наступна неділя буде вже Неділею Страстей Господніх, або ж Пальмова (Вербна) Неділя. Усі пожертви, зібрані під час св. Мес наступної неділі, будуть скеровані на підтримку нашої Дієцезіальної Вищої Духовної Семінарії, котра, як сподіваємось, невдовзі зможе повернутись у вже звільнений Ворзель, що під Києвом.

Нехай добрий і милосердний Господь береже Вас та Ваші родини!

Ми ж, священики київської Кафедральної парафії св. Олександра, щоденно пам’ятаємо про Вас у наших молитвах!