Еффата

прапор

«Бо де двоє або троє зберуться в Моє Ім’я, там Я серед них»
(Мт. 18, 20)

Відповідальний: Павло
+38 050 220 5694


Духівник: о. Йосип Костевський

Восени 2005 року декілька друзів (так вийшло, що тоді це були самі лише дівчата) вирішили збиратись разом не тільки для того, щоб приємно проводити час, але й для спільної молитви та ділення своїм життям з Богом. Зустрічались вони спочатку раз на місяць, але згодом почали збиратись один раз на тиждень – у четвер, який в подальшому став традиційним днем щотижневих зустрічей нашої спільноти.

На молитві члени тоді ще молитовної групи отримали розпізнання, що хотіли б створити молитовно-євангелізаційну спільноту при парафії Святого Олександра, парафіянами якої всі вони були, оскільки прагнули служити рідній парафії всіма своїми дарами.

Вже через пів року після початку зустрічей з благословення настоятеля прокатедрального собору Святого Олександра отця Олександра Гурського молитовна група отримала дозвіл збиратись на спільну молитву у рідному храмі, і, що найголовніше – дозвіл розпочати в парафії євангелізаційну діяльність в якості повноцінної спільноти нашої Церкви.

Першим проєктом новоствореної спільноти став спільний день зосередження для молоді усіх католицьких парафій міста Києва, який нам допомогли провести друзі – активна молодь парафії Святого Олександра, молодь з інших київських парафій та християнський гурт «КАНА».

Дату проведення дня зосередження – 7 травня 2006 року – «Еффата» вважає своїм офіційним днем народження, адже саме в цей день про нас вперше почули як про спільноту, хоча тоді ще без свого імені.

На початку серпня 2006 року спільнота пережила свої перші реколекції, під час яких було обрано це особливе ім’я – «Еффата» (Відкрийся!), яке й  визначило подальше покликання спільноти: відкривати людей на Бога та один на одного. На цих же реколекціях було обрано першого лідера спільноти, заступника лідера та відповідального за фінанси.

За час існування «Еффаті» було довірено багато служінь, першим з яких стало щотижневе проведення в рідній парафії молитви Адорації. Це служіння триває й досі. Також «Еффата» кілька років відповідала за Ялтинську філію Школи християнського життя та євангелізації, зважаючи на те, що багато членів спільноти є випускниками цієї школи.

З 2010 року спільнота «Еффата» відповідає за проведення в парафії Святого Олександра християнського курсу «Альфа». Наразі це основне наше євангелізаційне служіння.

Спільнота є відкритою на будь-яке служіння, якого потребує парафія та Церква. Тому на запрошення духовенства ми регулярно долучаємось до організації та проведення різного роду заходів, як-от чоловічі реколекції, нічні чування, ходи за традиційні сімейні цінності та розповсюдження різдвяних свічок.

Багато років в «Еффаті» діє молитовне служіння, що полягає в спільній заступницькій молитві усіх членів спільноти в тих чи інших особливих інтенціях, які вони отримують через смс-повідомлення або через повідомлення у вайбер-чаті. За роки існування цього служіння багато людей свідчили про дію цієї спільної молитви, через яку вони отримали зцілення та інші необхідні для них дари.

Крім того, з весни 2020 року спільнота щоденно молиться Розарій в тих чи інших інтенціях, єднаючись разом через Інтернет. Дар спільної заступницької молитви є одним з найбільших дарів «Еффати» нарівні з даром відкриття людей на Бога.

Формація майбутніх членів спільноти «Еффата» відбувається через проходження Семінару Віри, після якого вони мають право зробити свідомий вибір – стати повноцінними членами спільноти або залишатись її друзями.

Обов’язків у членів спільноти «Еффата» небагато, але вони є важливими, оскільки формують в нас справжніх учнів Христа, якими ми покликані бути. Це:

·      щоденна особиста молитва;
·      щоденне читання Божого Слова;
·      перебування в Таїнствах;
·      присутність на зустрічах і активна участь у служінні спільноти;
·      молитва за спільноту;
·      молитва в інтенціях Viber-служіння.

Чим ми живемо зараз:

·         ділення;
·         спільна молитва;
·         служіння своїй парафії;
·         спільнотова формація через конференції та дні зосередження;
·         регулярні реколекції;
·         щорічний курс «Альфа».