Лицарі Колумба

kofc

Контакт: 067 252 21 78

kofc.ua.16626@gmail.com

Відповідальний: Віктор Смульський

Духівник: о. Андрій Педай

Лицарі Колумба

Лицарі Колумба, найчисленніша мирянська, братерська організація у світі. Подібно до своїх предків, які діяли більше століття тому, сьогоднішні лицарі стоять пліч-о-пліч не лише у підтримці один одного, а й у наданні допомоги церкві. Орден Лицарів Колумба заснував католицький священник, вікарій парафії Майкл Мак Ґівні разом з чоловіками-католиками. Це відбулося навесні 1882 року у місті Нью-Гейвен, Коннектикут, США.

Одним з головних завдань ордену є підтримка покликання до духовного життя. Орден Лицарів Колумба має чотири основні принципи: БЛАГОДІЙНІСТЬ, ЄДНІСТЬ, БРАТЕРСТВО, ПАТРІОТИЗМ. Сьогодні орден стоїть на захисті Віри, Родини, Громади, Життя. Таким чином, ще одним важливим завданням ордену є зміцнення сім’ї. Лицарі Колумба є опорою церкви, священників, єпископів. Орден також відомий у світі, як один з найсильніших захисників святості людського життя від його природного зачаття до природної смерті.

В Україні орден почав зароджуватися ще 2005 року, але свою діяльність розпочав безпосередньо 2011 року. Першими лицарями в Україні стали римо-католицький Архієпископ і Митрополит Мечислав Мокшицький та Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук. Станом на 1 червня 2019 року в Україні діють 29 Рад у більш ніж 20 містах України.

Київсько-Житомирська дієцезія має лише одну раду, яка діє при парафії Св. Олександра і налічує 37 лицарів ради. Тому ми радо запрошуємо до членства в Ордені чоловіків, які є практикуючими католиками, яким виповнилося 18 років, а також тих, хто бажає укріпити себе та родину у вірі, служити Церкві і суспільству у наймогутнішій чоловічій компанії.