Єлеопомазання

anointing-

"Таїнство Єлеопомазання хворих має на меті вділити християнинові особливу благодать, коли він має труднощі, пов'язані зі станом важкої хвороби або зі старістю".

Катехизм Католицької Церкви

Особливої Божої допомоги потребує людина під час важкої хвороби, а також в небезпеці смерті. Запрошуючи священника для цього таїнства, потрібно приготувати стіл, накритий білою скатертиною, хрест та свічку. Повідомляти про хворих можна в сакристії храму або в парафіяльній канцелярії. Відвідування хворих відбувається за індивідуальною домовленістю зі священниками.

Таїнство можна прийняти ще раз, якщо хвора особа по одужанню знову захворіє, і є загроза життю. Заохочується прийняття цього таїнства теж перед важкою операцією.

Таїнство уділяється хворим, які просили про це таїнство і які не мають на сумлінні важкого гріха.

У випадку загрози життю уділяється не тільки це таїнство, а й Причастя для дороги у вічне життя.

Маємо пам'ятати про те, що таїнство не тільки зміцнює душу й тіло, а також відпускає гріхи, якщо хворий не міг отримати відпущення через таїнство сповіді.

Заохочуємо до цього таїнства. У звичайних ситуаціях єлеопомазання має право уділити священник з парафії, до якої належить дана особа, але в ситуації, яка загрожує життю, це може зробити кожен священник.