Хрещення

Baptism-

"Святе хрещення є основою всього християнського життя, дверима духовного життя і дверима, які відчиняють доступ до інших таїнств. Через Хрещення ми звільняємося від гріха і відроджуємося як діти Божі, стаємо членами Христа і, вщеплені в Церкву, стаємо учасниками її місії. Хрещення є таїнством відродження через воду у слові".

Катехизм Католицької Церкви

Таїнство Хрещення в нашій парафії традиційно звершується щосуботи кожної години, починаючи від 10.00.

Умови хрещення дитини в нашій парафії

  1. Батьки дитини особисто звертаються до сакристії чи безпосередньо до священиків принаймні за тиждень до дати хрещення.
  2. Принаймні один з батьків повинен бути католиком.
  3. Батьки надають свідоцтво про народження дитини та акт власного церковного шлюбу.
  4. У випадку хрещення дитини з-поза нашої парафії необхідно мати дозвіл з парафії за місцем проживання батьків.
  5. Батьки повинні знайти хрещених батьків (принаймні один з них повинен бути католиком). Хрещеними батьками можуть бути особи не молодше 16 років, які достатньо зрілі для виконання цієї функції і прийняли таїнство миропомазання.
  6. Перед хрещенням батьки та хрещені за можливості мають приступити до таїнства покаяння (сповіді).
  7. Перед хрещенням хрещені батьки-католики приносять свідоцтво з парафії свого місця проживання про те, що вони є практикуючими католиками (особи, які співживуть лише у цивільному шлюбі, не можуть бути хрещеними батьками).

Хрещення є вщепленням дитини до спільноти Церкви - це день радості для цілої родини. Найкращим даром для дитини є молитва батьків та близьких.

Для повного літургійного пережиття Таїнства Хрещення, батькам необхідно мати свічку для хрещення і біле полотно (крижмо).