Сестри Гоноратки

honortki
Контакт:
www.honoratki.org.ua

Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії

Згромадження було засновано 4 жовтня 1888 р. у м. Закрочим біля Варшави під духовним керівництвом блаженного отця Гонората Козьмінського Cap (1829—1916) та за співпраці Слугині Божої Анелі Рози Годецької (18611937).        

До Києва сестри прибули в лютому 1978 року на запрошення о. Тадеуша Гоппе, який приїжджав до Києва з Одеси. Першою сестрою була Станіслава Курдибаха. Сестра служила спочатку в парафії на Святошині, а згодом, коли віруючим 1990 року повернули храм, у парафії св. Олександра. Тут вона виконувала всю необхідну для парафії працю: багато шила та гаптувала літургійні шати, бо в парафії не було на той час нічого, разом з парафіянами брала активну участь у відбудові храму св. Олександра.

Згодом спільнота сестер, що служили при парафії, зростала, як відповідь на потреби спільноти вірян. Все більше дітей, молоді та дорослих приходило до храму. Сестри допомагали священникам у душпастирській діяльності.

На сьогоднішній день сестри продовжують своє служіння при храмі: ведуть недільну школу, огортають опікою дошкільнят і учнів 111 класів, організовують літні формаційно-відпочинкові виїзди. Також провадять катехезу для молоді та дорослих, готуючи їх до таїнств Причастя та Миропомазання. Окрім катехитичної діяльності при парафії служить сестра-органістка, яка прикрашає співом і органною музикою Святі Меси, вінчання тощо. Сестри оздоблюють вівтар квітами, дбаючи про красу храму та Літургії. Через створену при Згромадженні Спільноту Шанувальників Непорочного Серця Марії сестри розвивають культ Непорочного Серця Марії. 2012 року дві сестри розпочали своє служіння у парафіяльній кухні. 

Виконуючи різноманітну працю, сестри намагаються відчитувати знаки часу та бути вірними духові Засновників, аби у такий спосіб відроджувати суспільство зсередини, підтримуючи вогонь віри у своєму середовищі.